25 Mayıs 2019 Cumartesi

MİLLİ TAKIM GÜÇ DEPOLUYOR

milli-takim-guc-depoluyor

TFF Futbol Geliştirme Merkezi Direktörü Bayraktar: "Her şey bilimle alakalı gidiyor" Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Geliştirme Merkezi (FGM)Direktörü Bülent Bayraktar, futbolcuların beslenmesinden, uyku saatine, dinlenmesine kadar tüm test ölçümlerinin yapıldığını söyledi. Bayraktar şöyle konuştu:
09 Haziran 2016 Perşembe 17:09

 
HERŞEY KONTROL ALTINDA
"Çalışmalara başlamadan önce ölçmediğiniz bir şeyi değerlendirmek anca sübjektif olabilir. Ölçtüğünüz şeyleri normalik değerlendirebilirsiniz. Yaptığınız işin etkinliğini tekrar yapacağınız ölçümler ile kullandığınız yöntemin ne kadar etkin sonuç verip vermediğini de değerlendirme imkanına sahip olursunuz. O yüzden biz de normalik değerler ile süreci takip etme yoluna gittik.
Bu ölçümde fonksiyonel olarak sporcunun harekete becerisi değerlendiriliyor. Bütün gövdesinin üst ve alt ekstremitesinin yani kollarının ve bacaklarının hareketteki etkinliği, katılma yüzdesi değerlendiriliyor. Farklı oyuncular farklı düzeylerde hareket ile ilgili durumları tespit ediliyor. Bu bir imtihan değil. İyi veya kötü sonuç aldı diye bir değerlendirme yapmıyoruz.
Buradan elde ettiğimiz sonuçlara göre bireysel düzeltme egzersiz planlaması yapılıyor. Bu egzersiz planlaması da sabah yapılan çalışmalarda kullanılıyor.
Yağ kitlesinin vücudun neresinde ne kadar olduğu ile ilgili net değerleri yakalıyoruz. Özel bir ultrason ile yapılıyor ölçüm. Beslenme ile ilgili öneriler, alması gereken besin malzemelerinin planlaması ve bulundukları mevkie uygun kilo ve yağ yüzdesinde olup olmadıkları tespit ediliyor ona göre de planlaması yapılıyor.
Futbolcular arka adalesini etkin olarak kullanıyorlar ve bu kullanılan guruptaki kuvvet ve kullanma becerisi hem performansını etkiliyor hem de yaralanma riskini belirliyor. Bu anlamda bu özel cihaz ile oyuncuların durumlarını tespit edip takibe alıyoruz.
Yapılan ölçümlerin gün gün Fatih hocaya iletiliyor olması, o bilgileri yönetebilecek vizyona sahip olup onunla ilgili bir küçük ilerleme kaydetme ile ilgili bir planlama yapmasının çok önemli rolü oluyor.
GÜNDE KAÇ SAAT ÇALIŞMA OLUYOR?
"Uyanma ve eksiklerine dayalı bireysel yapılan egzersizleri yapıyorlar. Kahvaltıdan bir buçuk saat sonra çadırda egzersizler yapılıyor. Bazen antrenmana gitmeden bazen de antrenmanın başında sahada özel egzersizler yapılıyor. Grup grup çalışmalar yapılıyor. Onların sebebi kendi gruplandırılmış eksikliklerine yönelik düşünülmüş şeyler var.
EKİPTE KAÇ KİŞİ VAR?
2 Amerikalı, 2 İstanbul Üniversitesi'nden, 2 Acıbadem Sports'tan, 2 doktor, 2 fizyo, 3 masör, 1 beslenme, 2 psikolog olmak üzere toplamda 16 kişi yer alıyor.
Acıbadem Sports sponsorumuz, İstanbul Üniversitesi federasyonumuzun bilimsel işbirliği yaptığı üniversite, birde turnuva için anlaştığımız Amerikalı kurum.


Dev ekran yasağı tüm Fransa'ya yayıldı

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Thierry Braillard, Marsilya şehrinin başlattığı yasağın tüm ülke için geçerli olduğunu söyledi. Fransa'daki sporseverler Avrupa Şampiyonası maçlarını, meydan ve sokaklarda kurulacak dev ekranlarda izleyemeyecek.

THY'DAN YOLCULARINA BÜYÜK SÜRPRİZ 

Paris uçağında bulunan 4 şanslı yolcu yarınki açılış maçını tribünden izleyecek 

10 Haziran - 10 Temmuz tarihleri arasında Fransa'da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası'nın ana sponsoru olan Türk Hava Yolları, bu sabah İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Paris'e giden uçağındaki yolcularına büyük bir sürpriz gerçekleştirdi.

Kaptan pilotun anonsu ile kabin görevlileri tarafından gerçekleştirilen açılış maçı bilet çekilişinde 4 şanslı yolcu yarın akşamki muhteşem organizasyona bilet kazandı. 

EURO 2016 ana sponsoru olan THY bu çekilişleri diğer Fransa uçuşlarında da maç günlerine göre devam edecek ve 4 şanslı yolcu EURO 2016 maçlarından birini tribünde izleme imkanı yakalayacak.

Turnuvanın açılış karşılaşması olan maçta ev sahibi Fransa, Romanya ile karşılaşacak. Stade de France'da oynanacak olan maç tsi 22.00'de başlayacak.
Sercan Sapanatan Paris, (DHA)


FRANSA MİLLİ TAKIMININ DEĞERİ 700 MİLYON EURO

Observatoir de football kuruluşunun yaptığı hesaba göre 2016 Avrupa Şampiyonası için seçilen Fransa Milli Takımı futbolcularının bugünkü transfer ücretleri yaklaşık 700 milyon Euro civarında. Bu da Fransız Milli Takımı'nın en pahalı futbolculara sahip ikinci Avrupa takımı yapıyor.

İlk sırayı İngiliz milli takımın futbolcuları 751 milyon Pound ile alıyorlar. Sıralamadaki üçüncü takım ise 638 milyon Euro ile İspanya Milli Takımı.

NİCOLAS SARKOZY: "ERİC CANTONA KONUŞMASA DAHA İYİ EDER"
Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Karim Benzema hakkında "ırkçılık yapıldı" anlamına gelen sözleri için "Eric Cantona konuşmasa daha iyi eder" dedi.

FRANSA ULUSAL DEMİR YOLLARI FRANSA-ROMANYA MAÇI İÇİN UYARIDA BULUNDU
Fransa Ulusal Demir Yolları (SNCF) seyircileri Stade de France'a erken gelmeleri için uyardı.
SNCF Paris Bölge Müdürü Alain Krakovitch, şu anda hala geçerli olan tren grevleri sebebiyle, Avrupa Şampiyonası açılış maçı olan Fransa-Romanya mücadelesini seyretmek isteyen futbolseverlerin erken gelmeleri tavsiyesinde bulundu. Açılış maçının yapılacağı Stade de France maç saatinden 3 saat önce seyircilere kapısını açacak.

*Haydi Türkiye Eyfeli Kırmızı-Beyaza boyayalım

Eyfel Kulesi, turnuva boyunca her maç günü sosyal medya platformu Twitter'da en fazla destek alan ülke takımının renkleriyle ışıklandırılacak

Twitter'da en çok destek alan ülkenin renkleri ile Başkent Paris'in simgesi Eyfel Kulesi aydınlatılacak.
Fransa'nın düzenlendiği EURO 2016 şampiyonasında maçların başlamasına sadece 1 gün kaldı. Hazırlıklar tüm Fransa'da devam ederken dün sosyal medya üzerinden yapılan açıklama taraftarları heyecanlandırdı. Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Twitter'da en çok destek alan ülkenin renkleri Fransa'nın Başkenti Paris'in simgesi Eyfel Kulesi aydınlatılacak. Twitter'ın resmi hesabından yapılan açıklamada, Eyfel Kulesi'nin, turnuva boyunca her maç günü Twitter'da takım etiketleriyle en fazla bahsedilen ve destek alan ülkenin renkleriyle ışıklandırılacağı duyuruldu. Açıklamada, Eyfel Kulesi'nin her günün son karşılaşmalarından 10 dakika sonra en fazla desteği alan ülkenin renklerine bürüneceği belirtildi. Ayrıca sporseverler tarafından Twitter'da paylaşılan günün en popüler mesajlarının, Eyfel Kulesi üzerine yansıtılacağı ifade edildi.

*Marsilya'daki barların teraslarında büyük ekran televizyonlar yasaklandı

Avrupa Şampiyonası süresince Marsilya'da bulunan bar ve restoranlar, teraslarına büyük ekran yerleştirip mücadeleleri izletemeyecekler.
Marsilya Valiliği'nden gelen açıklamaya göre büyük ekran yasağı, kalabalık kitlelerin bar ve restoran önlerinde birikip maça bakmalarını engellemek amacıyla yapıldı.
Bunun bir emniyet tedbiri olduğunu söyleyen valilik, kalabalık seyirci kitlelerinin ancak Fan Zone adı verilen ve polis kontrolü altında olan bölgelerde olabileceğini belirtti.

Dev ekran yasağı tüm Fransa'ya yayıldı

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Thierry Braillard, Marsilya şehrinin başlattığı yasağın tüm ülke için geçerli olduğunu söyledi. Fransa'daki sporseverler Avrupa Şampiyonası maçlarını, meydan ve sokaklarda kurulacak dev ekranlarda izleyemeyecek.

*Stade de France yakınında tüfek, tabanca ve uyuşturucu bulundu

Stade de France'ın bulunduğu Seine-Saint-Denis şehrindeki bir garajda tüfek, tabanca ve bol miktarda uyuşturucu bulunduğu açıklandı.
Bobigny Savcılığı, uyuşturucu ticareti ile uğraştığı bilinen 35 yaşındaki bir şahıs hakkında yürütülen araştırma sonucu ele geçirilen mühimmata el konulduğunu duyurdu. Savcılıktan yapılan açıklamada, şahsın garajında yapılan aramalarda 1 adet makinalı tüfek, 1 adet dürbünlü tüfek, 1 adet otomatik tabanca, 40 bin Euro nakit para ile 167 kilo esrar yakalandığı belirtildi.

*Fransa'da meteoroloji kırmızı alarm verdi

Fransa'nın 18 bölgesinde aşırı yağmur alarmı verildi.
Meteo France, Fransa'nın kuzeyi ve doğusundaki 18 bölgede aşarı yağış beklendiği için kırmızı alarm verdi. Bölgesel olarak metrekareye düşebilecek yağmur miktarını saatte 60 milimetreye çıkabileceğini belirten Meteo France yetkilileri, suya doymuş bir halde bulunan toprağın bu miktarı ememeyeceğini ve vatandaşların sel konusunda dikkatli olmalarını istedi.

*Fransa'daki grevler Avrupa Şampiyonası'nı etkilemeye başladı

Saint Etienne Belediye Başkanı Gael Perdriau, İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve'e gönderdiği bir mektupta, şehrin çöpünün toplanıp ayıklandığı "çöp geri dönüşüm merkezi" çalışanlarının 8 gündür başlattıkları grev yüzünden "Fan Zone" olarak tanımlanan ve taraftarların toplanacakları bölgeyi "açamama" riski olduğunu belirtti.
Saint Etienne'de önümüzdeki salı günü Portekiz-İzlanda maçı oynanacak, Fan Zone olarak seçilen ve tren garı ile Geoffroy Guichard Stadı arasında bulunan François Mitterand parkının açılmasının bu grevler yüzünden yapılamayacağını belirten belediye başkanı, bölge valisinden işçileri "resmen" göreve çağırması talebinde bulunduğunu söyledi.

Haberin etiketleri:

MİLLİ TAKIM GÜÇ DEPOLUYOR


Haber okunma sayısı: 1075

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Bakan Kılıç'tan Euro 2024 açıklaması.

Türkiye’nin artık sporda çok güçlü olduğunu söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,

Erdoğan, Avrupa'ya Çattı: Maskeli Balo Sona Erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa ülkelerine yüklenerek "Şimdiye kadar maşalarıyla silah verdikleri, sırtını

Almanya'da Kriz Yaratacak Bir Açıklama Daha

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girme şansının daha önce hiç bugün

Trump’tan FETÖ’ye tokat gibi yanıt

Clinton’ın seçim hezimetinin ardından yeni başkan Trump’a yanaşmanın yollarını arayan FETÖ’cüler

El Bab’a dayandık yetmez, Menbiç’e de gideceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda biz El Bab’a dayandık. Yetmez oradan da Münbiç’e doğru gideceğiz.

Türkiye Şanghay Beşlisi 2017 Enerji Dönem Başkanı

Türkiye’nin AB’ye restinin ardından Şanghay Beşlisi Türkiye ile bir ilke imza atarak üyesi olmayan bir

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
e-ekmek